خواص زعفران

خواص زعفران

زعفران جز گیاهانی است که در بین ما ایرانیان طرفدار زیادی دارد.اما ازطرفی قیمت زعفران بالا میباشد اما شرکت نصیر زعفران ،زعفرانی با کیفیت بالا تولید می کند که در عوض قیمت پایینی دارد. میتوانید با اعتماد کردن به نصیر زعفران بهترین و با کیفیت ترین زعفران ها را تهیه کنید.

خواص زعفران

زعفران جز چاشنی هایی است که خیلی مورد استفاده قرار میگیرد علاوه بر اینکه یک چاشنی محسوب میشود زعفرا خواص فراوانی دارد مانند: باعث بهبود سیستم گوارشی ، التیام درد ، افزایش توانایی قلب ، افزایش تولنایی سیستم ایمنی بدن ، کاهش خون ریزی و … میشود.

تاثیر زعفران در جلوگیری از بروز سرطان

یکی از مهم ترین خواص زعفران پیشگیری از سرطان است. با ترکیب شدن بیش از 100 ماده مختلف که در زعفران وجود دارد، آنتی اکسیدان ها ظاهر می شوند.

ده ها ترکیب آنتی اکسیدان در زعفران وجود دارد که بسیاری از آنها با خنثی کردن رادیکال های آزاد، (فرآورده های خطرناک متابولیسم سلولی) می توانند از جهش یا مرگ سلول های سالم جلوگیری کنند. این باعث افزایش سلامت عمومی سیستم ایمنی بدن می شود.

زعفران به طور خاص می تواند از ابتلا به سرطان یا گسترش سرطان در بدن، جلوگیری کند.

جهت خرید و سفارش زعفران با ما در ارتباط باشید.

 همچنین زعفران باعث کاهش اختلالات معده میشود

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین کاربردها و خواص زعفران کاهش ناراحتی معده و نفخ بیش از حد شکم است. ماهیت آرام بخش و ضد التهابی زعفران باعث آرام کردن معده شده و التهاب را کاهش می دهد. زعفران باعث می شود چیزهایی مانند یبوست، نفخ، گرفتگی و سایر شرایط جدی مانند زخم معده برطرف شود.

روش های تشخیص زعفران اصل

شکل ظاهری زعفران یکی از روش‌های شناسایی خالص بودن آن است چرا که ظاهری شبیه به میخک دارد؛ به گونه‌ای که پایین گیاه میله‌ای و انتهای آن دندانه‌دار، پهن و قیچی شکل است. همچنین رنگ زعفران باید قرمز تند باشد نه روشن و شکل کلاله‌های آن نیز نباید براق باشد.

برای سفارش زعفران و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.