زعفران سوپر نگین اتویی چیست؟

زعفران نگین اتویی نصیر زعفران

زعفران سوپر نگین اتویی چیست؟

زعفران انواع و اقسام متنوعی دارد و در سفره های ما ایرانیان جای مخصوص خود را دارد. اما تا چه حد با این ادویه خوشمزه و خوش رنگ و گران قیمت آشنایی دارید؟

نصیرزعفران در این مطلب و مطالب بعدی قصد دارد تا شما را با انواع زعفران های موجود در کشور عزیزمان آشنا کند.

کار خود را با معرفی زعفران سوپر نگین اتویی آغاز میکنیم.

این زعفران را بیشتر افرادی می شناسند که در زمینه صادرات زعفران فعالیت دارند (مخصوصا صادرات به چین). چینی ها تمایل بالایی به زعفران نگین اتویی دارند. زعفران نگین اتویی، قطعا یکی از بهترین زعفران ها برای صادرات است که خوشبختانه کشاورزهای نصیر زعفران  به خوبی توانسته ان آن را تولید کنند.

معرفی زعفران سوپر نگین اتویی

زعفران تا زمانی که در گل زعفران وجود دارد، مرطوب است و این زعفران، زعفرانی نیست که قابل استفاده باشد. به همین دلیل این زعفران ها نیاز دارند تا پس از جدا شدن از گل زعفران، خشک شوند. روشهای مختلفی وجود دارد تا بتوان زعفران را خشک کرد، دستی و ماشینی. اگر زعفرانی به صورت دستی خشک شود، از آنجایی که این فرایند کاملا دستی انجام می شود، به احتمال خیلی زیاد، شاخه زعفران کاملا صاف نبوده و فرخوردگی های مختلفی در آن دیده می شود (در حالیکه صاف بودن زعفران یکی از معیارهای مهم صادرات برای بعضی از کشورها مانند چین است).

به همین دلیل سعی می کنند تا از ماشین و دستگاه، برای خشک کردن زعفران استفاده کنند. زعفرانی که با دستگاه خشک شود، زعفران صاف تر و خوشگل تری به حساب می آید که به آن نگین اتویی می گویند.

دیگر ویژگی های زعفران نگین اتویی

از دیگر ویژگی‌های زعفران نگین اتویی (پرسی) میتوان به قدرت رنگ دهی بسیار بالا، عطر و بوی مناسب نسبت به انواع دیگر زعفران و همچنین درشتی قلم آن که برای بیننده خیره کننده است، اشاره کرد.

همچنین زعفران نگین اتویی(پرسی) به دلیل اینکه تمام دانه‌های آن کاملا قرمز بوده و بخش سفیدی آن حذف شده است به نحوی که کلاله‌های ضخیم آن باقی مانده، و همچنین یک دست بودن دانه‌های زعفران و تمیز بودن آن؛ برای صادرات از آن استفاده می‍‌شود.

زعفران سوپر نگین اتویی دقیقا همان زعفران نگین اتویی می باشد با این تفاوت که دانه های درشت تر و صاف تر و زیبا تری دارد.

شما میتوانید این زعفران عالی را از فروشگاه اینترنتی نصیرزعفران با قیمت بسیار مناسب و کیفیت کم نظیر تهیه کنید.چرا که که شرکت تعاونی نصیر زعفران با دارا بودن هکتارها مزرعه کاشت و برداشت زعفران(میتوانید از طریق کانال های آپارات، یوتیوپ و نماشا فیلم های مربوط به کاشت و برداشت زعفران نصیر زعفران را مشاهده نمایید.) یکی از شرکت های معتبر و دارای سابقه کاری درخشان در زمینه تولید زعفران های بسیار مرغوب با عطر و طعم و رنگ بی نظیر خود  می باشد که با قیمت های بسیار مناسب و کیفیت زعفران های بی نظیر جای خود را در دل مصرف کنندگان عزیز زعفران باز کرده است.

گردآوری:نصیر زعفران