فروش عمده زعفران

فروش عمده زعفران

زعفران جز چاشنی هایی است که سالیان سال مردم ایران از آن استفاده می کنند. اولین زعفران توسط ایرانیان کشف و به سایر کشور ها نیز فرستادند. از آنجایی قیمت زعفران بسیار بالا است نصیر زعفران این مشکل را حل کرده است و با تولید زعفران هایی اصل و درجه یک همچنین با قیمت هایی پایین توانسته از رقبای خود پیشی گرفته و طرفداران زیادی نیز پیدا کند.

زعفران چیست

زعفران جز گیاهانی است که طبع گرم وخشکی دارد از طرفی جز چاشنی های محبوب ما ایرانیان به حساب می آید. اولین بار زعفران در کشور ایران کشف شد و به سایر کشور ها نیز صادر کردند. زعفران از خواص و فواید زیادی برخوردار است.

ویژگی گیاه زعفران

گياهی است چند ساله كه دارای پياز می باشد این پیاز دارای پوسته های قهوه ای رنگی است. اين گياه در جنوب غربی آسيا، جنوب اسپانيا و جنوب اروپا روییده می شود. تکثير زعفران منحصرا توسط غده زير زمينی بنه ( کورم ) یا همان پیاز زرپران مرسوم است.

دارای ساقه و شش گلبرگ بنفش رنگ و به طور معمول3 رشته (بیش از سه رشته هم گاها وجود دارد)كلاله قرمز رنگ می باشدکه به آن ریشه زعفران می گویند. قسمت مورد استفاده گیاه زعفران کلاله نارنجی رنگ گل آن می باشد. كلاله زرپران حاوی چربی، املاح معدنی و موسيلاژ است.

ترکیبات زعفران

1.سافرانال عامل ایجاد عطر و بو در این گیاه است.
2.پیکروسین باعث ایجاد طعم فوق العاده زعفران است.
3. کروسین عامل ایجاد رنگ در زرپران می باشد و عامل پیشگیری از سرطان نیز می باشد.

جهت سفارش نصیر زعفران و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تشخیص زعفران اصل و تقلبی

1.یکی از رشته‌های زعفران را روی زبان خود قرار دادید. اگر طعم شیرینی درون دهان خود احساس کردید، این زعفران تقلبی است .

2. روش دیگر تشخیص زعفران اصل ، عطر زعفران است . عطر زعفران بسیار هیجان آور است.

3. همچنین می توانید کمی زعفران را داخل آب سرد بریزید بعد از مدت کمی زعفران ها را از داخل آب بردارید اگر رشته های زعفران بی رنگ باشند زعفران تقلبی است.

4. همیشه به یاد داشته باشید که رشته های زعفران اصل براق نمی باشد.

تاثیر زعفران در طب سنتی

در طب سنتی زعفران به عنوان آرام بخش، مسکن، ضداسپاسم و مقوی معده مصرف می‌شود و در تغذیه معطر کننده، طعم و رنگ دهنده است. با توجه به رنگ بسیار غلیظی که از آن تولید می‌شود در صنایع آرایشی، داروسازی، قنادی نیز استفاده می‌شود.

برای مشاوره و سفارش نصیر زعفران با ما در ارتباط باشید.