فروش عمده زعفران

فروش عمده زعفران

زعفران ، گیاهی است با طبع گرم و خشک که در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشود. همچنین این گیاه فواید زیادی دارد که به عنوان چاشنی در تمامی غذاهای ما ایرانیان استفاده میشود چون قیمت زعفران بسیار زیاد است تعدادی از افراد توان خرید را ندارند از این رو نصیر زعفران این مشکل را حل کرده و زعفران هایی با کیفیت بالا و قیمتی پایین تولید می کند.

زعفران

زعفران با نام علمی (Crocus sativus L) از خانواده زنبقیان گیاهی پایا، علفی، چند ساله و پیازدار است که ارتفاع آن کمتر از ۴۰ سانتی متر می باشد. این گیاه دارای برگ های دراز و سبز مانند چمن است.

ساقه زیر زمینی آن از دو پیاز تشکیل می شود. این پیازها سخت، مدور و گوشت دار هستند. زعفران دارای پراکندگی زیادی بوده و شامل انواع دایمی، علفی، زینتی، کوتاه، پیازدار(سوخ) و بدون ساقه است. جنس زعفران جزو قلمرو گیاهان، شاخه گیاهان آوندی، زیرشاخه گیاهان گلدار، رده تک لپه ای، راسته سوسنیان می باشد.

اندام های زعفران بدین صورت است. هر پیاز۱۶-۵ برگ باریک، مانند برگ علف های چمنی تولید می نماید. ریشه های زعفران از نوع افشان بوده که از قاعده پیازها و از روی دایره محیطی آن می رویند. گل های زعفران ارغوانی، منظم و شامل لوله ای دراز است.

زعفران در چه مناطقی رشد می کند

در منطقه آب و هوایی مدیترانه و غرب آسیا از عرض جغرافیایی ۳۰ تا ۵۰ درجه شمالی و طول جغرافیایی ۱۰ درجه غربی تا ۸۰ درجه شرقی در مناطق بسیار کم باران ایران که دارای زمستان سرد و تابستان گرم بدون داشتن بارش در اوایل فصل پاییز باشد گسترش دارد. از ویژگی های بارز این گیاه ظهور گل آن پیش از هر اندام رویشی دیگر است. در مناطق استوایی و معتدله هر دو نیم کره، انتشار دارند.

پیاز زعفران چیست

برخی از گیاهان غذا را در مجموعه برگ های خاصی ذخیره می سازند مانند پیاز خوراکی و برخی مانند زعفران در اندام های معمولا کوچک و مدوری که به نام پیاز موسوم است.

بنه (Corm) زعفران که اشتباها به آن پیاز گویند، ساقه زیر زمینی مدور، سخت گوشت دار و کوتاه و توپری است که از قاعده پهن تری برخوردار است. با توجه به عقیم بودن زعفران، پیازها تنها وسیله ازدیاد زعفران زراعتی است. بنه زعفران از پوشش فلس مانندی به رنگ قهوه ای کم رنگ پوشیده شده است. بنه مادر، تغذیه اولیه گل ها و برگ ها را برعهده داشته و با ایجاد بنه های دختر باعث افزایش دوام زعفران ها می شود.

برای سفارش نصیر زعفران با ما در تماس باشید.

چگونگی نگهداری از زعفران

زعفران را باید داخل ظرف های شیشه ای قرار داده و در جای خشک و خنک نگهدار کنیم و جلوی نور خورشید نگه نداریم چون باعث از بین رفتن خاصیت زعفران میشود.

زعفران در طب سنتی

زعفران جز گیاهانی است که دارای طبع گرم و خشکی است از این جهت در طب سنتی از زعفران برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کنند . همچنین از زعفران برای خوش طعم و خوش عطر کردن غذا ها نیز استفاده میکنند.

در کلاله خشک زعفران، بیش از ۱۵۰ ترکیب مختلف از جمله قندها، مواد معدنی، چربی‌ها، ویتامین‌ها و متابولیت‌های ثانویه شامل ترپنها، فلاونوئیدها، آنتوسیانین و کاروتنوئیدها وجود دارد. همچنین انواع معدنی مورد نیاز بدن مانند آهن، منگنز، کلسیم و… در این ادویه پرخاصیت یافت می‌شود.

مضرات زعفران

با وجود خواص بیشمار زعفران در درمان بیماری‌ها و ارزش غذایی بالای این ادویه، زیاده‌روی و مداومت در مصرف آن بسیار مضر و خطرناک است و عوارضی مانند خشکی دهان، سرگیجه، حالت تهوع، اضطراب، خستگی و تغییرات اشتها را باعث می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید زعفران با ما در ارتباط باشید.