فواید زعفران

فواید زعفران

نصیر زعفران یکی از برترین برند ها در زمینه تولید زغفران است . زعفران علاوه بر چاشنی ، خواص دارویی و فواید زیادی دارد . زعفران ااز ارزش غذایی بالایی برخوردار است. برای درمان بعضی از دارو ها نیز استفاده میشود.

فواید زعفران

زعفران یکی از چاشنی های قدیمی و ارزشمند ما ایرانیان است. که طرفدار زیادی دارد. زعفران علاوه بر اینکه به عنوان چاشنی در غذا هایمان استفاده می کنیم خواص دارویی هم دارد . زعفران اولین بار توسط ما ایرانیان کشف شد و رفته رفته با پیشرفت علم خواص دارویی زعفران را نیز کشف کردند.

امروزه قیمت زعفران بسیار بالا میباشد اما نصیر زعفران زعفران هایی با کیفیت بالا تولید کرده و در مقابل قیمت پایینی هم دارد. پس با خیال راحت میتوانید به اعتماد کردن به نصیر زعفران بهترین زعفران ها را تهیه کنید.

فواید زعفران

  1. فواید زعفران آرام بخش و خواب آور بودن زعفران است‌.
  2. از دیگر خواص دارویی زعفران رفع نفخ شکم و درمانگر باد معده است.
  3. استفاده موضعی از زعفررون، زخم و سوختگی ها را سریع تر بهبود می بخشد.
  4. خاصیت دیگر زرپران در درمان حالات تشنجی و درد دندان موثر است.
  5. زعفرون برای درمان آسم موثر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید زعفران با ما در ارتباط باشید.

تاثیر زعفران بر ام اس

طلای سرخ یا زعفران  حاوی ماده ای به نام «کروسین» است که از سلول های مغزی در محیط های کشت آزمایشگاهی و سایر مدل های مبتلا به ام اس، مراقبت و محافظت می نماید. این ماده در واقع از آسیب دیدن سلول هایی که غلاف میلین را در مغز تولید می کنند، جلوگیری می کند و مانع از آسیب رساندن به آنها می شود.

میلین اسم لایه ای می باشد که نقش عایق را برای محافظت از سلول های مغزی بازی می کند.بر اساس یافته های محققان، مصرف زعفران اصل و درجه یک ، می تواند تورم و فشار سلولی را که منجر به از بین رفتن عایق و تصلب شرائین در مغز می شود را تا حدود زیادی کاهش داده و موجب بهبود آن گردد.

شناسایی زعفران اصل

اگر رشته های زعفران بسیار براق باشد باید به خوب بودن زعفران شک کرد یا در صورت مشاهده این وضعیت غیرطبیعی ،آن را بین انگشتان دست یا روی کاغذ له کنید اگر ماده خاصی از آن روی کاغذ نقش بست و کاغذ و انگشتان دست چرب شد در این صورت مشخص می‌شود که زعفران به چربی خاصی آغشته شده است تا وزن آن افزایش یابد.